Jdi na obsah Jdi na menu
 


4.11.2009

RTG DKK

Dneska byl taťka s Arriskem na rendgenu kyčlí a prý byl moc hodný a šikovný. Trvalo to 2 hodiny se vším všudy a Arrisek je ještě celý den unavený. Tak snad to dobře dopadne!!!

Obrazek

 

20.9.2009

!!1 rok!!

A je to tady Arriskovi a jeho sourozencům je rok! Přeju ostatním hodně zdraví, úspěchů a páníčky stále hodné ať to s váma vydrží!! Arone, Asane, Aslane, Arnolde, Aiko a Anie!! Arrisek dostal nové žvýkací kostičky, balónek a uzené ucho - to má nejradši!!

20.8.2009

11 měsíců

Arriskovi je 11 měsíců a za měsíc mu bude 1 rok!

1.8.2009

Výstava Lubno u Frýdlantu nad Ostravicí

V tento den jsme s Arriskem jeli na speciální výstavu Chodských psů. Jeli jsme hodinu a půl a zase jsme neměli foťák!.. Arrisek byl ve třídě mladých a měl číslo 5. a umístil se na 3. místě. Paní rozhodčí říkala, že byl Arrisek nejkrásněji předveden, ale rozhodli znaky.. První měl tak akorát, druhý měl moc znaků a Arrisek málo. Takže rozhodli znaky.. Opět tam byli Sekulovi, ale žádní jiní známí tam nebyli.                                                                                      Více z výstavy ZDE

 

20.7.2009

10 měsíců

Arriskovi je už 10 měsíců a je pořád hodnější. A už za necelé 2 týdny jedeme na výstavu do Lubna.

12.7.2009

Pokažený počítač

Pokazil se mi počítač, takže fotky budou až se to opraví.. Za hoodně měsíců..

20.6.2009

9 měsíců

Arriskovi je 9 měsíců a je stále větší, chytřejší a poslušnější.

20.5.2009

8 měsíců

Čas rychle utíká a Arrisek už není malinké štěňátko jaké býval.. Učí se novým věcem a na další akci se chystáme až v Lubně - na výstavu a chtěli jsme zkusit zkoušku ZZO, ale ještě některé věci s toho neumíme... Žádné nové fotky nepřibývají, ale slibuju že buď v tomhle měsíci  a nebo v dalším ještě někjaké budou.

16 - 17.5.2009

Výstava, svod Lipová lázně u Jeseníku

16.5.2009 se uskutečnila klubová výstava Chodských psů a naše to byla první. Cesta byla v pohodě, ale v polovině jsme zjistili, že nemáme foťák.. Takže fotky nebudou, ale pokud mi někdo dovolí si vzít třeba pár fotek Arriska, tak budou. Potom byla výstava a Arrisek měl číslo 2. a taky se umístil na krásném 2. místě!! Rozhodovalo se mezi 1. a 2. místě, ale my jsme byli na 2. místě, protože na pan rozhodčí řekl, že máme zakouřené tlapky. A taky jsme se seznámili s taťkou Orinem a Verčou, Nency a taky na svodu s bráchou Aronem a potom třeba ze Sekulovíma s Erdanem Western Star, který bydlí v Horním Lidči, což je kousek od Zlína. Protože na této výstavě byl rekordní počet přihlášených - na výstavu 103, na svod 34 a na bonitaci 38 a dohromady víc než 150 lidí, někteří museli bydlet jinde a my jsme byli jedni z nich a taky Sekulovi od Erdana. A ubytovali nás kousek od kempu a hotel se jmenoval Čertovy kameny. Tam to bylo ale moc krásné a hned za hotelem byli opravdu čertovy kameny po kterých se dalo vylézt na vyhlídku a byl moc krásný výhled. A potom jsme neměli co dělat, tak jsme se rozhodli vyjít na rozhlednu, kde se šlo hodně dlouho, protože to bylo do kopce, tak nám to zabralo čas až do večeře. Tak jsme tam teda došli a v zápětí na to se tam ukázali Sekulovi, takže jsme se šli podívat nahoru, kde byl taky moc krásný výhled. Potom jsme šli dolů a šli večeřet. Po večeři jsme šli ještě na krátkou procházku ven a šli na pokoj.                                                                                                            17.5.2009 jsme si dali věci do auta a šli na snídani. Hned potom jsme jeli na svod a naše číslo bylo 30, takže jsme chvilku čekali na měření a ukázku zubů. Ale potom jsme kolem hodiny čekali na celkový posudek. Potom jsme se teda dostali na řadu a dopadlo to dobře, jenom má Arrisek trošku vybočené zadní nohy, takže nám řekli že musí běhat hodně do kopce. Jinak jsme šli na oběd a pak už jeli domů. A byla to opravdu krásně prožitá sobota a neděle!!! Svodový kód: A5,B9,D1,H1,K2,U1,V2,W3

Více z výstavy ZDE

http://img2.rajce.idnes.cz/d5/2/2019/2019865_17f9f1994a8739317184b8761389addc/images/DOROST-Elroy_z_Borsova,_Arris_Ronovsky_poklad,_Rendy_z_Dasickeho_zatisi.JPG

 

Gratuluji Orinovi Bryvilsár - 1. místo, Nency z Dašického zátiší - 3. místo a Darce z Boršova - 2. místo!!

20.4.2009

7 měsíců

Tak a Arrisek už má 7 měsíců!!! Ten čas ale utíká.. Ještě si ho pamatuju jak jsme se na něho byli podívat - jako by to bylo včera!!

5.4.2009

Výlet

Byli jsme na krásném výletu na blízký hrad Lukov. Jeli jsme kolem 15 minut a Arrisek byl celou cestu moc hodný!! A když jsme šli, tak chvilku tahal, ale až se trochu unavil už byl moc hodný. Byli jsme se podívat na hrad, kde jsme nesměli fotit.. Potom jsme byli na menší rozhledně, ze které nebylo nic moc vidět, ale to nevadí.. Potom jsme se podívali po okolí a šli jsme zpátky. Takže to byla moc hezky prožitá neděle.

Fotky z výletu ZDE

3.4.2009

Cvičák je otevřen!!!

Tak a cvičák už je konečně otevřen!! Je sucho a tak kolem 20°C, takže se tam zase po delší době moc krásně cvičilo!!

27.3.2009

Nové fotky

Přidala jsem nové fotky, jak jsme ostříhávali stromky. Odkaz: ZDE

20.3.2009

Náhoda a zároveň oslava

Arrisek má dneska půl roku!! A ještě jsem se koukla na stránky Klubu přátel chodského psa a zjistila jsem, že ještě kromě toho má i svátek!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ ARRISKU!!!

6.3.2009

Uzavřen cvičák

Cvičák, kam chodíme je kvůli hodně bahna a zimy uzavřen do odvolání... Zatím jsme tam byli jenom párkrát, ale opravdu se nám to líbilo!!

20.2.2009

5 měsíců

No a Arriskovi je 5 měsíců.. Za měsíc budeme slavit půl roku a to už pomalu přichází do toho věku, kdy zjišťuje, co asi může a nemůže, ale pořád chce házet balónek.

 

Obrazek

 

18.2.2009

Nové fotky

Přidala jsem nové fotky Arriska. Kde se Arrisek honí s naším kocourkem. Odkaz: ZDE

17.2.2009

Nové fotky

Přidala jsem nové fotky Arriska. Po dlouhé době. Odkaz: ZDE

27.1.2009

Kpchp

Tak jsem se dívala na stránky Klubu přátel chodského psa a našla jsem už Arriskuv odkaz: ZDE

20.1.2009

4 měsíce

Arriskovi jsou už 4 měsíce a už se z něho stává pomalu velký a silný pes!!

 

Obrazek

  

9.1.2009

Cvičák

Byli jsme s Arriskem poprvé na cvičáku a dopadlo to takhle: ze začátku Arris tak štěkal a štěkal, až s toho bolely uši. Ale trvalo to jenom tak 5-10 minut a pak se uklidnil. Byl tam nejmladší a uměl jenom sedni, lehni a příjít na zavolání. Ale taky poprvé se tam od pejsků nečeká nejlepší výkon, takže Arrisek dopadl dobře. Nejdřív jsme zkoušeli chůzi u levé nohy, ta mu šla celkem dobře a na to, že byl nejmladší dostal pochvalu, potom jsme museli ukázat sedni a lehni - to už jsme měli nzwacvičené, takže to bylo předvedené na jedničku. Ale říkali, že Arrisek byl moc šikovný!!!

1.1.2009

Rok 2009? Už? Tak brzy? To ale rychle utíká...

Do roku 2009 přejeme všem pevné zdraví, hodně štěstí, pohody a taky času na naše čtyřnohé miláčky.

 

Obrazek

http://www.kinosal.cz/images/geocache/tlapka2.gifROK 2009http://www.kinosal.cz/images/geocache/tlapka2.gif

 

 

  

30.12.2008

Nové fotky

Přidala jsem zase nové fotky Arriska, kde pracuje. Je to jeho každodenní práce. Odkaz: ZDE

28.12.2008

Nové fotky

Přidala jsem nové fotky Arriska, kde leží. Odkaz: ZDE

20.12.2008

3 měsíce

Další měsíc utekl jako voda a Arrisek už má zase o ten jeden měsíc víc!! Takže nyní má 3 měsíce!!

8.12.2008

Co už Arrisek umí?

Arriska máme 24 dní a už poslouchá na povel ke mě, umí si na povel sednout a lehni to ještě neumí na 100%, takže to ještě musíme dopracovat. Hodně metod jak psa naučit jakýmkoliv povelům jsme našli na stránkách o výcviku štěněte

Obrazek

 

7.12.2008

Nové fotky

Přidala jsem fotky Arriska, když už byl u nás. Odkaz: ZDE

20.11.2008

2 měsíce

Tak a už jsou Arriskovi 2 měsíce!! To ale rychle utíká..

 

Obrazek

 

 

14.11.2008

Máme pejska!

Pořídili jsme si pejska jmenuje se Arris a doufáme, že se u nás bude mít dobře. První, co Arris udělal, když byl u nás, začal ohryzávat rohy skříněk. Nehryzal jen to samozřejmě byl zvědavý a začal ohryzávat i kytky, nohy židlí atd. Ale potom přišlo na nejhorší začal hryzat i nás.

2.11.2008

Jak jsme se rozhodli pro pejska?

Chtěli jsme jedině fenečku, protože jsme měli vždycky jen fenku, ale jiné rasy. Tak jsme si řekli, že by to chtělo změnu a po dlouhém rozhodování jsme dospěli k chodskému psovi. Potom jsme se o ně začali zajímat a dostali kontakt na chovatelskou stanici Ronovský poklad, kde měli zrovna štěňátka. Měli 2 fenky a 5 pejsků, ale byl tu problém, že už obě dvě byly zadané. Ale přece jen jsme se s nimi domluvili, že se tam pojedeme podívat. Takže jsme si udělali krásný výlet do Babic nad Svitavou. Jeli jsme tam s tím, že jsme věděli, že od nich choďáčka mít nebudeme, protože už měli jenom pejska, kterého jsme nechtěli, protože jsme se báli, že by přeskakoval plot, když fenky hárají. Přijeli jsme a viděli ty krásné malé štěňátka s maminkou, která byla v úžasné kondici. Popovídali jsme si a informace, které jsme dostali byly, že třeba utečou, ale určitě se vrátí a to bezpochyby!!! Vždycky jsme říkali, že pejska NE!, ale podle toho, co říkali zkušení chovatelé jsme se rozhodli, že si teda pořídíme pejska a stejně jsme si říkali, že si za nějaký čas pořídíme fenečku, a že by byli spolu. Takže 14.listopadu mají chovatelé z Babic nad Svitavou výlet do Zlína, takže nám ho přivzou. Na cvičák budeme chodit od jeho 3 měsíců. A vycvičíme ho co nejlépe můžeme!!!

 

Tady je pár fotek štěňátek:

7 štěňátek s maminkou Andy

Obrazek

 

My chceme bumbat!

Obrazek

 

Všichni spolu

Obrazek

 

Tak to je náš Arris

Obrazek

http://www.kinosal.cz/images/geocache/tlapka2.gifROK 2008http://www.kinosal.cz/images/geocache/tlapka2.gif